Regulamin sesji

 1. Regulamin jest dokumentem obowiązkowym z jakim Klient musi się zapoznać przed wykonaniem sesji zdjęciowej. Umówienie się na sesję jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, a jego nieprzeczytanie nie zwalnia z konsekwencji jego nieprzestrzegania.
 2. Zdjęcia z sesji przekazywane są w formie plików cyfrowych drogą elektroniczną na adres e-mail lub poprzez komunikator Messenger oraz wywołanych odbitek.
 3. Płatność za sesję odbywa się w dniu sesji- po jej wykonaniu, przelewem na konto firmowe.
 4. Klient otrzymuje fotografie w formie plików jpg. Pliki nieobrobione (surowe, w postaci plików RAW) nie są przekazywane.
 5. Po wykonanej sesji otrzymają Państwo link zawierający fotografie do wyboru (nie poddanych jeszcze obróbce, zabezpieczonych znakiem wodnym), po Państwa wyborze zajmę się postprodukcją tych ujęć według stylu, który prezentuję w moim portfolio. Czas na wybór fotografii to 14 dni. Klient otrzymuje drogą mailową  materiał składający się z obrobionych fotografii w przeciągu 4-7 tygodni ( w sezonie maj-wrzesień możliwe wydłużenie terminu realizacji do 6-8 tygodni) od dokonania wyboru oraz po uregulowaniu płatności za ewentualnie dobrane dodatkowo ujęcia. NIE PRZEKAZUJĘ POZOSTAŁEJ CZĘŚCI ZDJĘĆ, KTÓRE NIE ZOSTAŁY PRZEZ PAŃSTWA WYBRANE.
 6. Zastrzegam możliwość wydłużenia terminu realizacji zlecenia w przypadku sytuacji losowych niezależnych ode mnie bądź urlopu, mając jednak na uwadze jak najszybszą realizacje Państwa zamówienia.
 7. Zdjęcia przechowuję przez 60 dni od momentu przekazania obrobionych fotografii Klientowi. PROSZĘ O ZAPISANIE PLIKÓW NA SWOIM KOMPUTERZE, WYKONANIE ICH KOPII ZAPASOWEJ NA DODATKOWYM NOŚNIKU.
 8. Zgodnie z zasadami prawa autorskiego, nie ma możliwość ingerencji w zdjęcia (nakładanie filtrów, zmiana na czarno-białe itp.)
 9. Podczas wykonywania sesji prosi się o nie wykonywanie własnych fotografii np. telefonem, własnym aparatem fotograficznym, tabletem.
 10. Rodzice ponoszą odpowiedzialność za dziecko, pilnują aby nie stała mu się krzywda (aby nie biegało w pomieszczeniu, nie niszczyło rekwizytów, nie zmarzło, nie wyszło z pomieszczenia bez opieki, nie spadło z krzesła, nie wspinało się na regał). Szkody wyrządzone podczas sesji przez klientów (stłuczenie lampy, zniszczenie rekwizytów itp.) rekompensuje i pokrywa klient.
 11. W momencie rezerwacji terminu sesji u Anna Szturo Fotografia, zakłada się, że klient w pełni zgadza się i akceptuje założenia pracy fotografa czyli sposób fotografowania, proces postprodukcji zdjęć, poczucie estetyki oraz prezentowany w portfolio styl. Z tego założenia nie ma możliwości reklamacji ujęć w oparciu o wymienione aspekty. Proszę o dokładne zapoznanie się z moim portfolio, nie ma możliwości uzyskania plików bez obróbki graficznej na podstawie opinii, że proces obróbki graficznej nie podoba się klientowi. Zastrzegam, że każda z sesji różni się od siebie, a zmiany te wynikają z różnorakich warunków plenerowych (miejsca, oświetlenia, pory dnia oraz roku), od ilości osób biorących udział w sesji, indywidualnych cech wyglądu osób fotografowanych oraz od Naszej współpracy. Każdą sesję wykonuję z maksymalnym zaangażowaniem.
 12. Udostępnianie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa w celach komercyjnych/zarobkowych jest możliwe jedynie po mojej pisemnej zgodzie oraz określeniu warunków na jakich miałoby się to odbywać. 

 

Numer konta do wpłat:

Anna Szturo Fotografia
36 2490 0005 0000 4500 9393 7246

Wykonując opłatę za sesję w tytule proszę wpisać rodzaj sesji (ciążowa, noworodkowa, rodzinna, portretowa).